Jeździectwo naturalne

Konie szkolimy metodami naturalnymi Natural Horsemanship dzięki czemu konie są bardzo łagodne i przyjaźnie nastawione do ludzi, z którymi chętnie współpracują.

Naszym celem w pracy z koniem jest uzyskanie wzajemnej relacji, relacji która opiera się na zaufaniu i szacunku bez stosowania siły, przemocy i przymusu.

Własne doświadczenie i obserwacje wzbogacamy wiedzą takich autorytetów jak Monty Roberts, Robert M. Miller, Steve Halfpenny, Mark Rashid oraz korzystamy z programu jednej z naszych rodzimych szkół "Jeździectwo Naturalne Bez Tajemnic".

CZYM JEST JEŹDZIECTWO NATURALNE ?

Naturalne jeździectwo po prostu oznacza, że znamy i rozumiemy końskie zachowania instynktowne i stadne oraz że wykorzystujemy tę wiedzę do uzyskania chętnego partnerstwa i komunikacji z koniem. I to w sposób, który jest dla niego zrozumiały. Konie używają języka znaków, wykorzystując do tego każdą część swego ciała: podniesienie głowy, ustawienie ucha, gesty nozdrzy i warg, ruchy nosa, przednie kopyta, tylne kopyta, pozycja ogona oraz kilka zróżnicowanych słyszalnych przywołań (wg. Julie Goodnight).

Monty Roberts nazwał ten sposób porozumiewania Językiem Equus.

Metody naturalne obejmują dwie dziedziny: szkolenie sysaków (imprinting i wczesne szkolenie źrebiąt) oraz szkolnie dorosłych koni.

Nasz ogier
Nie jest spokrewniony z polskimi klaczami huculskimi. Został zakupiony z "Hucul Clubu" czeskiej renomowanej hodowli prowadzonej przez dr Leiskýego..
Hodowla
Hodowla koni w Stadninie SKARBIEC prowadzona jest przez zootechnika Katarzynę Majewską. Wszechstronne doświadczenie z zakresu hodowli..
Narodziny
Zobacz małe hucuły stawiające swoje pierwsze kroki. Dokumentujemy każde narodziny od 2004 roku.
Jest co podziwiać!
Do sprzedania
Zapoznaj się ze szczegółami koni które aktualnie mamy w ofercie do sprzedaży.